Védekezési Tippek
- Az első és legfontosabb szabály, hogy sosem védünk 3 oldalt!
- Védekezésnél 1, de maximum 2 oldalt védünk.
- A sikeres védekezés érdekében a Várparancsnok felszereléseit úgy válogassuk össze hogy azok a lehető legnagyobb mértékben növeljék a Távolsági és/vagy Közelharcos védők harcerejét.
- A Várparancsokhoz rendelt felszereléseket minden alkalommal fejlesszétek magasabb szintre (ha van elég aranyad) a Technikus-nál mikor megjelenik, mert így növelhetitek a felszerelés által adott bónusz mértékét, így ezzel akár +90% harcerőre is szert tehettek a közelharcos vagy távolsági harcos védők esetén. (Ugyan ez érvényes a Parancsnokok esetén is és hasonló mértékben lehet növelni a támadó katonák harcerejét is.)
- A Technikusról: A Technikusnál magasabb szintre fejleszthetitek a felszereléseiteket, és így növelhetitek a felszerelés bónuszait. A fejlesztés ára arany, minél magasabb szintre szeretnétek fejleszteni egy felszerelést annál több aranyat kell fizetnetek érte. Minél magasabb szintre fejlesztetek egy felszerelést, annál kisebb az esély a sikerre. Rubinért cserébe a siker esélyét 100%-ra növelhetitek egy szintnövelés erejéig. Minél kisebb az esély a sikerre, annál több rubint kell fizetnetek hogy biztosan sikerüljön a fejlesztés. Hétköznapi felszerelésnél a maximum szint 3, Ritkánál 8, Hősinél 12, Legendásnál pedig 16. Ha egy felszerelés fejlesztése nem sikerül, akkor a felszerelés marad ugyanazon a szinten ahol volt, és próbálkozhattok újra.
- A falak, a várkapu és a várárok védelmére a rendelkezésünkre álló legnagyobb bónuszt adó eszközöket pakoljuk fel aszerint hogy távolsági vagy közelharcos katonákkal védekezünk, mivel nem mindegy hogy távolsági katonákhoz a közelharcosoknak bónuszt adó eszközöket rakjuk fel vagy fordítva, mert ezzel nem teszünk szert plusz védelmi erőre.
Miért fontos hogy hány oldalt védjünk?
A védekezés során nem mindegy hogy hány oldalt védünk, mert attól függően hogy hány oldalon sikerül bejutnia (vagy sem) a támadónak, ennek függvényében változik az udvaron folytatott harc során a támadók és védők harcereje. A harcerő módosulás három fokozatban érvényesül, így ennek tekintetében --30%, 0% illetve +30% lehet a harcerő változása.
Az udvaron folytatott harc mechanizmusa:
- +30% -os harcerő az udvaron:
- Abban az esetben ha a támadót mindhárom oldalon sikerül megfogni, akkor a védők az udvaron +30% harcerőre tesznek szert.
- Ilyen védésre a támadások mindössze 10%-ban sikerül szert tenni, abban az esetben ha a támadó a lehetségesnél jóval kisebb létszámú és a lehető leggyengébb eszközökkel támad, így csak ezekben az esetekben lehet és érdemes megpróbálni a 3 oldalas védekezést.
- 0% -os harcerő az udvaron:
- Abban az esetben ha a támadót 1 vagy 2 oldalon sikerül megfogni, vagyis csak 1 vagy 2 oldalon jut át, akkor sem a védő sem a támadó nem élvez hátrányt vagy előnyt az udvaron.
- Az esetek 90%-ban minimum 1 oldalon sikeresen meg lehet fogni az ellenfelet ha a védelem megfelelően van beállítva.
- --30% -os harcerő az udvaron:
- Abban az esetben ha a támadó mindhárom oldalon sikeresen átjut, akkor a védők az udvaron -30% harcerőt vesztenek.
- Ezt a kimenetelt lehetőleg kerülni kell és törekedni kell arra hogy legalább 1 oldalon sikeresen megfogjuk, mert így csak a katonák számán, a Várparancsnok/Parancsok képességein illetve a támadó és védelmi eszközökön múlik a csata kimenetele.
Védelem beállítás:
(A védelem beállításnál mindenki 1 maximum 2 oldalt védjen, mert aki 3 oldalt véd annak nem küldünk támogatást, mert csak feleslegesen nagy lesz a veszteség.)
- Azt hogy a védelmet hogyan állítjuk be, alapvetően 2 tényező befolyásolja.
- A támadó sereg mérete és a katonák típusa
- A támadó által használt eszközök típusa (fa vagy rubinos eszközök)
- Ha a támadó rubinért kapható eszközöket használ, akkor a védekezés során lehetőleg nekünk is rubinért kapható eszközöket kell használnunk, mivel ezek csak azokkal lehet kivédeni.
- Ha a támadó Fa eszközökkel jön akkor nekünk is szintén fa eszközökkel kell védekeznünk, kivéve ha megengedhetjük magunknak hogy minden esetben rubinos eszközökkel védekezzünk. Ebben az esetben akkor előnyre tehetünk szert a támadóval szemben, mert akkor már a falakon, a kapunál és a várároknál nagyobb lesz a vesztesége mintha fa eszközökkel védekeznénk.
- Mindig nézzük meg és alaposan tanulmányozzuk a támadó sereg összetételét és eloszlását.
- Mindig nézzük meg hogy a támadó melyik oldalon a gyengébb és azt az oldalt védjük be, mert ha ott megfogjuk és nem jut át, akkor az udvaron már nem kapja meg a +30%-os harcerő bónuszt.
- Mindig csak annyi oldalt szabad védeni ahol biztosan győzöl és biztosan nem jut át egyetlen katona sem
Melyik eszköz melyik katonához?
- Közelharcos védőkhöz:
- Gyilokjáró (+50%, Rubinos)
- Szurkos üst (+40%, Rubinos)
- Kővetés (+25%, erőforrásér gyártható a Védelmi műhelyben)
- Távolsági védőkhöz:
- Lőrés (+70%, Rubinos)
- Bástya (+50%, Rubinos)
- Lángoló nyilak (+25%, erőforrásér gyártható a Védelmi műhelyben)
Mindig figyeljünk oda arra hogy milyen eszközök vannak felrakva, ne keverjük az eszközöket, mert pl. a Közelharcos védők nem profitálnak a Lőrésből és csak feleslegesen elveszted az eszközöket. Ez csak akkor lényeges ha csak Közelharcos védőkkel, vagy csak Távolsági védőkkel védekezünk.
Ha a támadó sereg összetétele vegyes, akkor természetesen a védő sereg is vegyes lesz így az eszközöket is vegyesen kell felpakolni, de mindig a helyzetnek megfelelően a legnagyobb hatást és pluszt adó eszközöket pakoljuk fel vegyesen.
- Várkapu védelem:
- Kapurács (+75%, Rubinos)
- Szigetelő matrac (+60%, Rubinos)
- Várkapu megerősítése (+35%, erőforrásér gyártható a Védelmi műhelyben)
A várkapu esetében mindig a rendelkezésünkre álló legerősebb eszközt pakoljuk be. Ezt elég egyszer beállítani mivel ez nem függ a katonáktól, így csak arra kell figyelni hogy ne fogyjon el, mert itt mindig a legerősebb védelemre kell törekedni.
- Várárok védelem:
- Tűzárok (+110%, Rubinos)
- Mocsári csappantó (+80%, Rubinos)
- Kihegyezett cövekek (+35%, erőforrásér gyártható a Védelmi műhelyben)
Itt is ugyan az a szabály érvényes mint a Várkapunál.
Mikor hogyan?
- Full Távolsági sereg ellen:
- Ha a támadó seregben van Pajzs-fal (Fegyverárusnál vehető csak meg), akkor közelharcossal védünk.
- Ha van ostrom torony is akkor annak számától és típusától függően, inkább csak 1 szélen védve többségben közelharcossal és Gyilokjáróval.
- A katonák aránya: 70% - Közelharcos, 30% - Távolsági
- Ha csak Öntöttvas pajzs vagy sima Pajzs van akkor mindkét szélt védjük 100% -Távolsági védővel és Lőrés használatával.
- Full Közelharcos sereg ellen:
- Ha a támadó seregben van Pajzs-fal, akkor 1 szélen 100% közelharcos és Gyilokjáró vagy Szurkos üst.
- Öntöttvas pajzs vagy sima Pajzs esetén két szélen, Lőréssel és a katonák aránya 70% - Távolsági védő, 30% - Közelharcos védő.
- Ha nincs pajzs a seregben, akkor ugyan ez alkalmazható, mivel a fal erejét nem lehet annyira megnövelni hogy azt az ellenfél ne tudja leszedje.
- Ez alól kivétel ha 1 szélen védekezünk, de ebben az esetben a veszteségünk is nagyobb lesz.
- Vegyes sereg ellen:
- Pajzsfalas vegyes támadó sereg esetén, csak 1 szélen védünk, közelharcosokkal és a falakra pedig Gyilokjárót vagy Szurkos üstöt rakunk, a katonák aránya padig 70% - Közelharcos és 30% - Távolsági harcos védő. (Pajzsfalas sereget SOHA nem védünk Távolsági védővel.)
- Sima Rubinos eszközökkel támadó vegyes sereg esetén a két szélen védünk Lőréssel és Távolsági védőkkel. A katonák aránya 70% - Távolsági és 30% - Közelharcos.Azért így mivel ha a támadónak van egy kis sütnivalója, akkor a lőrést is 47 db Rubinos Pajzs fallal le tudja nullázni, így az biztosan bukó lenne.
- Fa eszközök és vegyes sereg esetén a legkönnyebben sima Rubinos eszközökkel (Bástya, Szurkos üst) lehet kivédeni középen és az egyik szélen védve, a katonák aránya 70% - Távolsági és 30% - Közelharcos. A veszteség mértéke Lőréssel tovább csökkenthető.
Ezek függvényében a Várparancsnokra a felszereléseket úgy rakjátok hogy minél nagyobb mértékben növeljék mind a Távolsági mind pedig a Közelharcos védők harcerejét. Például hogy jól lehessen védeni Távolsági katonákkal el kell érni a 90%-os Távolsági védő bónuszt a Várparancsnokkal, mert csak így érhető el a kellő százalék ami 470%, amit csak a Pajzsfallal tudnak nullázni. Ez igaz a Közelharcos védők esetén is.